Złote Pompowtryskiwacze – Lipiec 2015 | Zapowiedź

Witam wszystkich tego pięknego wieczoru. Dziś wręczymy pierwsze w historii Złote Pompowtryskiwacze. Choć nie mam na sobie fraka ani muchy, musicie mi uwierzyć na słowo – będzie pompatycznie. Chwyćcie kieliszki w dłoń, roztwórzcie nazbyt ciepłego, podłego szampana i znajdźcie w szafie najbardziej lśniące lakierki, bo za chwilę zaczynamy.

Ale zanim będą łzy i fajerwerki, kilka słów wyjaśnienia. Czym są Złote Pompowtryskiwacze? Są to prestiżowe nagrody wręczane za wyjątkowe dokonania w dziedzinie chamstwa, głupoty i drogowego cwaniactwa. Ich zdobycie jest znacząco trudne, gdyż nie wystarczy być chamem, idiotą, albo drogowym cwaniakiem. O nie! Warunkiem koniecznym jest to, że ktoś musi delikwenta przypadkowo nagrać, a następnie wrzucić w internet. Bym ja, jednoosobowe jury, mógł majstrów wyselekcjonować i nagrodzić.

A musicie wiedzieć, że obrady jury były burzliwe.

Przy okazji: Jeśli zastanawiacie się czy jury jest stronnicze, nieobiektywne i przekupne, stanowczo rozwiewam wszelkie domysły – owszem, jest.

Z góry uprzedzam, że kryteria wyboru laureatów są srogie. Nie ma tu miejsca na osoby, które zamotały się w obcym mieście, doprowadzając do groźnej sytuacji na drodze. Nie znajdziecie także niedoświadczonych kierowców, którzy przypadkowo zrobili coś głupiego, albo nie ogarnęli sprzętu. Nagrodzę wyłącznie tych, którzy wykazali się pełnym wyrachowania i premedytacji cwaniactwem. Soczystą, bezrefleksyjną głupotą. Chamstwem, którego nie dałaby nawet synergia posła Niesiołowskiego i posłanki Pawłowicz.

Miejsca na podium będą trzy (ty, opowiadasz!), ale nie uświadczycie brązu i srebra. Z dwóch powodów. Po pierwsze, nagrody nazywają się „Złote Pompowtryskiwacze”, więc byłoby to idiotyczne, jeśli złoty byłby tylko jeden. Po drugie, zawsze to mniej roboty w Gimpie. Aby jednak hierarchia była zachowana, pobawię się suwakiem jasności. Złoto za trzecie miejsce będzie ciemne. Rasowy tombak. Natomiast pierwsze miejsce nagrodzę złotem jaśniutkim. Jak białe złoto, biały kruk, biała felga – będzie walić w oczodoły prestiżem.

Lejdisenżentylmen – zaczynamy!

złote pompowtryskiwacze

Disco szeryf

Szeryfa spotkać nietrudno. Zawsze czai się gdzieś za rogiem. Ale ten jest wyjątkowy. Spójrzcie tylko na te światła. Ich pulsacyjne mruganie. Można uronić łzę. Każdy szeryf powinien mieć takie.

złote pompowtryskiwacze

Pogromca ścieżek

Miasta uwielbiają rowerzystów. W samym Krakowie ścieżek rowerowych jest tak dużo, że gdyby je połączyć w jedną, to byłaby długa jak skurczybyk. A może nawet i dłuższa. Czy możemy więc mieć do tego majstra pretensje, że poskromił jakieś sto metrów ścieżki? Przecież nawet na pasy wjechał na zielonym.

złote pompowtryskiwacze

Barok Panie

Na tym filmie jest wszystko. Audi, wyprzedzanie na trzeciego, obszar zabudowany, polowanie na pandy i soczysty bluzg na końcu. I to w osiem zapałek sekund! Absolutnie zasłużone pierwsze miejsce.

I to koniec naszej gali. Przy wyjściu dostaniecie Państwo miły upominek. W środku będą co prawda same foldery i ulotki, ale za to torba elegancka. Jak w pysk strzelił przyda się na święta. Za miesiąc spotykamy się ponownie. Wszelkie propozycje kandydatów wysyłajcie na maila nielubiediesli@gmail.com, jury już pali się do pracy.

Bez odbioru. O nic kapusia nie będę prosił. Niech mnie w dupę pocałuje.

 • pieklonakolach

  Chyba nabędę rejestrator…

 • http://u-beboka.pl u-Beboka.pl

  #3 Wóż z wyprzedaży inwentarza ADAC? :) Faktycznie musi się czuć jak stróż pierwszej kategorii! Ale nie było tak źle, wbrew pozorom taki pierwszy nie jadący auto w auto, ale trochę szybciej zbiera za sobą kolejeczkę i na końcu jest szansa na wszczepienie „zamka”. Czasem przeszczep się przyjmuje.

  #2 – 😀 piękne. Jestem ciekaw czy to przekazanie ironii, czy stały motyw cfaniactwa :)

  #1 – trofeum należy się tutaj bezapelacyjnie! Na koniec prakuje odrobiny karmy w formie lądowania w rowie.

 • http://www.iparts.pl/ iParts.pl

  Moją „sympatię” zyskał Pan na 2 miejscu. Po prostu mistrz.

 • https://www.facebook.com/AEROzol AEROzol

  Hehe Audi to nawet jeszcze zdążyło włączyć kierunkowskaz 😛 Mistrz 😉

  • http://www.nielubiediesli.pl/ Nielubiediesli

   Piękne, prawda? Wzruszyłem się tym kierunkowskazem. :)

 • https://superparts.pl/ superparts.pl

  ,,Barok Panie” wymiata ;D